Menu

Nieoficjalny blog sklepu z częściami iParts.pl

Zadzwoń: 801 000 184

Najnowsze artykuły

Marka iParts.pl jednym z partnerów programu „Karta Dużej Rodziny"

Ogólnopolski program „Karta Dużej Rodziny” funkcjonuje w Polsce od 2014 roku. Powstał on z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako system zniżek i dodatkowych benefitów dla rodzin wielodzietnych. W tym roku do programu, jako pierwszy i jedyny sklep internetowy z częściami samochodowymi, dołączyła marka iParts.pl

Czytaj więcej

Jak wyszukać części po numerze OEM?

Liczba dostępnych na rynku samochodowym części zamiennych jest kolosalna. Stwarza to wielokrotnie klientom kłopoty w znalezieniu online właściwych części do własnych samochodów. Ratunkiem dla kierowców mogą być na pewno różne metody wyszukiwania w sklepach internetowych, jednak nie zawsze są one przydatne. Innowację w tym zakresie wprowadził iParts.pl, proponując swoim klientom szukanie części po numerze OEM.

Czytaj więcej

Części do VW Golfa - zamienniki czy oryginały?

Kupowanie nowego samochodu to radość dla każdego kierowcy. Zazwyczaj już dużo wcześniej zastanawiamy się nad wyborem marki, modelu, koloru lakieru, wyposażenia wnętrza i wielu innych drobiazgów, które może nie są najważniejsze, ale zawsze mogą być przydatne.
Nowy samochód zazwyczaj nie wymaga napraw w wiele lat – oczywiście pod warunkiem jazdy zgodnej z zasadami ruchu drogowego, a także szacunku dla innych użytkowników. Jeżeli jeździmy ostrożnie i mamy szczęście trafić na takich samych kierowców, o części do samochodu na przykład VW Golf, nie będziemy musieć martwić się przez długi czas.

Czytaj więcej

Czy zakup Toyoty to dobry wybor?

Toyota to uznana japońska marka, której samochody cieszą się niesłabnącą popularnością już od dziesięcioleci. Zdobywają czołowe pozycje w rankingach niezawodności i wydajności, przez co są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników. Do najważniejszych zalet Toyoty należy szeroki wybór modeli, będąc…

Czytaj więcej

Szukasz części? Sprawdź jak ona się może nazywać!

Często zdarza się że kierowcy nie wiedzą jaką nazwę noszą niektóre podzespoły w samochodzie lub nie wiedzą gdzie one powinny być założone. Po to jeden ze sklepów motoryzacyjnych utworzył specjalny dział, dzięki któremu w prosty sposób można zaczerpnąć informacji co opisuje dana cecha produktu.

Czytaj więcej

Budowa układu dolotowego powietrza

Jakie procesy zachodzą w silniku, które sprawiają, że jest on wprowadzany w ruch? Co składa się na układ dolotowy powietrza? Do czego on służy? Na te najważniejsze pytania z zakresu mechaniki samochodowej postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Wady i zalety różnych typów konstrukcji chłodnic

Bardzo często zdarza się, że konstruktorzy i projektanci systemów chłodzenia, starają się uzyskać odpowiednie efekty jak najniższym kosztem. Ograniczenie wydatków związanych z wytwarzaniem pojazdu w dużej mierze zależy od przyszłej ceny samochodu, a tym samym odpowiednio konkurencyjnej ceny wybranej marki. Kluczową rolę odgrywa zwłaszcza chłodnica wody, która umożliwia inżynierom bardzo duże pole manewru. Istnieje kilka typów chłodnic, jednak każda z nich posiada swoje ograniczenia.

Czytaj więcej

Oryginalne części do samochodów z różnych regionów świata

Jakość i właściwe dobranie części samochodowych do konkretnej marki pojazdu odgrywa kluczową rolę dla jego prawidłowego funkcjonowania i bezpiecznej eksploatacji. Dlatego też sklep internetowy z częściami iParts.pl posiada w swojej ofercie oryginalne części do samochodów różnych światowych marek, w …

Czytaj więcej

Punkty Vitay za zakupy w iParts.pl

Z przyjemnością informujemy, że sklep motoryzacyjny iParts.pl dołączył do akcji koncernu Orlen - Vitay Club. Oznacza to, że od teraz możecie gromadzić punkty także za zakupy w iParts.pl w programie Vitay. Za każdy wydany 1 PLN w sklepie, można zdobyć aż 7 punktów.

Zbieraj punkt…

Czytaj więcej

Dlaczego warto stosować części zamienne do tirów?

Serwis pojazdu ciężarowego to nieunikniony aspekt eksploatacji. Stając przed koniecznością wymiany części do ciężarówek, kierowca ma do wyboru podzespoły dostępne w autoryzowanych serwisach obsługi lub stanowiące tańszą alternatywę - części zamienne do tirów.

Czytaj więcej

View older posts »